Elektronikus mérlegrendszerű zártterű gravimetrikus benzin-diesel üzemanyag fogyasztásmérő
RENDELTETÉS, FELHASZNÁLÁSI TERÜLET
A BDF 700 típusú üzemanyag fogyasztásmérő, a belsőégésű motorok fékpadi vizsgálatakor szükséges fogyasztásmérések korszerű alapműszere. Zárt terű konstrukciója miatt egyaránt alkalmas a benzin vagy a diesel üzemanyagok mérésére.
Célszerűségből a kialakítás olyan, hogy a mérleg csak az egyik főegységet, a teherfelvevőt tartalmazza, az elektronika, mely a mérőcella felé a tápellátást és a tömeggel arányos jel feldolgozását, valamint a vezérlést végzi, külön egységet képez.
MŰSZAKI LEÍRÁS
A BDF 700 mérleg teherfelvevő főegysége egy olyan rozsdamentes anyagból elkészített zárt tartály, amely 1 darab átömlő és 1 darab szellőzőnyílással van ellátva. Az átömlő nyílás állandó áramlási kapcsolatban áll a vizsgálandó motor üzemanyag – rendszerével. Ha az kiürül, vagy egy, az elektronikus rendszeren beállítható érték alá csökken, egy mágnes-szelepen keresztül a központi üzemanyag tartályból feltöltődik. Ily módon, a motor által elfogyasztott üzemanyag tömege – a feltöltési időszakot kivéve – bármikor megmérhető.
ELEKTRONIKUS MÉRLEG
Három fő alkatrészből épül fel:
- A mérendő üzemanyag befogadására speciális belső kialakítással rozsdamentes anyagból elkészített tartályból,
- 8971 típusú, 0.5 kg-os, mérőcellából (műszaki adatok és geometriai méretek a gépkönyv mellékletében)
- Kalibráló súlyból és annak mozgatását végző pneumatikus munkahengerből, valamint a vezérlő szelepéből.
ÁRAMLÁSTECHNIKAI LEÍRÁS
Az 1 jelű központi üzemanyag tartályból az üzemanyag a 2-es jelű szelepen és a 3 jelű „T” elágazáson keresztül a 4-es jelű mérlegtartályba onnan pedig a vizsgálandó motorba jut. A mérlegtartályba beáramló üzemanyag által kiszorított levegő az 5-ös jelű csővezetéken a központi üzemanyag tartály gázterébe kerül vissza. A 2 jelű szelepet a 6-os jelű elektronika működteti, a mérlegtartály „tele” illetve „üres” állapotával, mely szerint a motor mindig a mérlegtartályból fogyasztja az üzemanyagot, ha a szelep zárva van. Nyitott állapotban a tartály feltöltődik és a „T” elágazáson keresztül a motor üzemanyag ellátása is biztosított.
A fogyasztásmérés feltétele, hogy a mérlegtartályban elegendő legyen az üzemanyag és a szelep, zárva legyen.
MŰSZAKI ADATOK
| A mérlegtartály teljes töltettömege | 800 gr |
| Mérési tartomány | 100 – 700 gr között |
| Mérőcella | 8971 – 0,5 kg |
| A tömegmérés hibája | 0.20 % a mért értékre vonatkoztatva |
| A kalibráló tömeg értéke | 300+⁄-0.1 gr |
| Munkahenger típusa | ADVC 6 10 A P A |
| Fojtó, visszacsapó szelep | GRLA M5 QS 4 D |
| Geometriai méretek | 260 széles 185 mély 240 magas |
| Tömege | 5,90 kg |



Értékelések
Még nincsenek értékelések.