| Méréshatár: | 5t |
| Pontosság : | 1,5 % ⁄Bt |
| Kötélátmérő | 5-22 mm |
| Cellatényező | 1,5 mV⁄V ± 20 % |
| Nullhelyzet : | ± 1 % |
| Nullhelyzet hőmérsékletfüggés: | ± 0,1 % ⁄10K |
| Cellatényezö hőmérsékletfüggés: | ± 0,75 % ⁄10K |
| Linearitási hiba: | ± 1,5 % |
| Hiszterézis hiba: | ± 1,5 % |
| Ismétlési hiba: | ± 0,5 % |
| Kúszás: | ± 0,2 % |
| Bemeneti ellenállás: | 350ohm ± 3 ohm |
| Kimeneti ellenállás: | 350 ohm ± 3 ohm |
| Szigetelési ellenállás | Min 5 Gohm |
| Tápfeszültség (javasolt): | 5 – 10 V |
| Tápfeszültség (max.): | 15 V |
| Megengedett túlterhelés: | 150 % |
| Törés határ: | 300 % |
Szerelési sorrend:
- A kötélen nincs terhelés.
- Levesszük a 4db M6-os hatlapú anyát és az alátéteket, majd a kifordulás gátlókat.
- Kivesszük az egyik M8-as bkny. csavart, a másikat pedig kitekerjük úgy, hogy a kötélszorító elemet oldalra kihajtva a kötél beférjen közé és a mérőelem közé.
- A kötélerőmérőt felhelyezzük a kötélre úgy, hogy a kötél befeküdjön a kötéltámasztó bak hornyába.
- Visszahajtjuk a kötélszorító elemet és a támasztólemezt, majd betekerjük az M8-as bkny. csavart.
- Az M8-as bkny. csavarokat egyenletesen meghúzva rászorítjuk a kötelet a mérőelemre.
- Visszaszereljük a kifordulás gátlókat és az M6-os anyákat az alátétekkel együtt.
- A kötélerőmérő kábelét bekötjük a műszerbe (kijelző, pl.: ME93, vagy daru túlterhelésgátló elektronika, pl.: DB-05).
- A műszeren NULLA-t állítunk, majd a daru vizsgálósúlyával 3-4 emelést végzünk. A 3. emelés után újra NULLA-t állítunk, amennyiben szükséges. A 4. emeléssel ellenőrizzük a NULLA stabilitását.
Ha a NULLA értéke a 3-4 emelés után is változik, húzzuk meg erősebben a 2db M8-as bkny. csavart.
Ezután súlyokkal beállítjuk a végértéket, pl.: ME93 esetében, vagy a terhelési szinteket a DB-05 esetében, a műszerkönyvben leírtak szerint.


Értékelések
Még nincsenek értékelések.